Роман за Тристан и Изолда

Издавач: Конгресен Сервисен Центар | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 132 | Димензии: 21 цм | Корица: мека

/Роман за Тристан и Изолда

Читателот се наоѓа во еден  необичен свет каде што секојдневието е исполнето со магии, бајковитости, таинства и уплав од непроѕирноста на природата, но и на нечитливата човечка природа. Сепак, ваквиот загадочен средновековен амбиент е нагласено смекнат, зашто во замоците, во селата и во колибите, во кралските одаи и во длабоките непреодни шуми, непрекинато се одвиваат човечки средби, судири и големи трагични љубови.

Романот навистина успева да ни создаде слика на средновековното феудално општество.

Цена: 250 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Роман за Тристан и Изолда

Категории: ,
ИСБН: 9786084694021

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Роман за Тристан и Изолда”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in