Роман за Тристан и Изолда

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: LE ROMAN DE TRISTAN ET ISEUT | Бр. на страни: 150 | Димензии: 21 | Корица: мека

Читателот се наоѓа во еден  необичен свет каде што секојдневието е исполнето со магии, бајковитости, таинства и уплав од непроѕирноста на природата, но и на нечитливата човечка природа. Сепак, ваквиот загадочен средновековен амбиент е нагласено смекнат, зашто во замоците, во селата и во колибите, во кралските одаи и во длабоките непреодни шуми, непрекинато се одвиваат човечки средби, судири и големи трагични љубови.

Романот навистина успева да ни создаде слика на средновековното феудално општество.

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Роман за Тристан и Изолда

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4780-75-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Роман за Тристан и Изолда”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in