Розевата планета

Издавач: Чудна шума | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Розевата планета | Бр. на страни: 28 | Димензии: 205х205мм | Корица: /

„Розевата планета“ е сликовница (па дури би можела да се нарече и стрип-сликовница) која раскажува стихувана приказна за малиот космонаут во потрага по Розевата планета, на која сѐ е розево, слатко и мирисно. Сликовница за мали и големи, оние со соништа за далечни планети и подобри светови.

Цена: 300 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Report an abuse for product Розевата планета

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4938-06-4

Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Розевата планета”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in