Салати

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Салате | Бр. на страни: 62 | Димензии: 24 | Корица: мека

Не испуштајте ја можноста да ја усовршите својата готварска умешност, или, пак, доколку сте почетник, со леснотија да ги совладате кулинарските техники! Покрај бројните рецепти за солени и слатки јадења, толпли и ладни, јадења за вегетаријанци, за деца, со еден збор, јадења за сечиј вкус, ќе пронајдете одлични упатства за приготвувае на храната, но и бројни совети- мали тајни кои секој вистински готвач мора да ги знае. Тука се и бројните слики за да помогнат јадењата кои ги приготвувате, не само да бидат вкусни, туку и убави за око. 9100697

Цена: 100 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Салати

Категории: ,
ИСБН: 978-608-228-098-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Салати”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in