Сателитска телевизија

Издавач: Емитер | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: Сателитска телевизија | Бр. на страни: 52 | Димензии: А5 | Корица: /

ако функционира сателитската ТВ од сателитот до приемникот, како се проектира сателитски приемен систем, како се монтира и позиционира сателитска антена.

Брошурата "Сателитска телевизија" од Кирил Крстевски, иако со мал формат и обем, е книга со голема техничка и едукативна вредност. Во неа се прикажани сите елементи на системот за сателитска радиодифузија од ТВ сателитот до приемникот. Особено внимание е посветено на практичните содржини - дадена е концизна постапка за проектирање на приемен систем, како и детална постапка за монтажа и позиционирање на сателитски антени. Во таа смисла книгата е наменета за три категории читатели:
- Оние кои допрва се запознаваат со сателитска опрема ќе добијат добра основа од оваа област.
- Оние кои веќе се искусни монтери, теоретски ќе се дополнат и оспособат за проектирање на системот.
- Оние кои се монтери-почетници ќе ги стекнат потребните теоретски и практични знаења.

Цена: 100 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Емитер

Report an abuse for product Сателитска телевизија

Категорија:
ИСБН: 9989-9500-5-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сателитска телевизија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in