Scotland Yard

Автор: Ravensburger
Издавач: Ravensburger | Јазик: Македонски | Година: 0
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0 | Корица: /

Scotland Yard е во потрага по Mister X. Дали ќе успеат да го фатат во Лондонската магла? Дали детективите ќе го пронајдат на време? Само ако работат заедно, тие имаат шанса...
Mister X ќе проба да избега со автобус, метро и такси. Еден играч е Mister X, останатите се детективи. Внимателно набљудување, мудра тактика и малку среќа, се нештата потребни за оваа возбудлива брканица. Внимавај на трагите и обиди се да го фатиш Mister X пред тој да избега!

Овааа игра е продадена во повеќе од 4 милиони копиии!

Цена: 1790 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Гоблин

Report an abuse for product Scotland Yard

Категорија:
ИСБН: DI01

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Scotland Yard”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in