Сè што сакам за Божик

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: All I Want For Christmas | Бр. на страни: 285 | Димензии: 21 | Корица: мека

За Божик се случуваат чуда, ама не и за Ник. Тој ја изгуби работата како добро платен лондонски корпоративен адвокат, картичката му е речиси испразнета, а неговата девојка веднаш го напушти. Му останува само да се самосожалува во апартманот што го дели со својот најдобар пријател и колега кој подобро се снаоѓа во животот.

Ник бара работа – каква и да е!

Без волја прифаќа привремено да работи како Дедо Мраз во локалниот трговски центар. И така ќе го сретне четиригодишниот Алфи. Сè што Алфи сака за Божик е Сара, неговата мајка, да биде повторно среќна. Трогнат од несебичната желба на детето, Ник ќе се сети на една многу добра идеја. Тој ќе ѝ организира состанок на Сара, што можеби ќе донесе голем пресврт во неговиот живот…

Цена: 430 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Сè што сакам за Божик

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-253-206-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сè што сакам за Божик”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in