Сè што сакам за Божик

Publisher: БАТА ПРЕСС | Language: Македонски | Year: 2022
Original title: All I Want For Christmas | Num. of pages: 285 | Dimensions: 21 | Cover: мека

За Божик се случуваат чуда, ама не и за Ник. Тој ја изгуби работата како добро платен лондонски корпоративен адвокат, картичката му е речиси испразнета, а неговата девојка веднаш го напушти. Му останува само да се самосожалува во апартманот што го дели со својот најдобар пријател и колега кој подобро се снаоѓа во животот.

Ник бара работа – каква и да е!

Без волја прифаќа привремено да работи како Дедо Мраз во локалниот трговски центар. И така ќе го сретне четиригодишниот Алфи. Сè што Алфи сака за Божик е Сара, неговата мајка, да биде повторно среќна. Трогнат од несебичната желба на детето, Ник ќе се сети на една многу добра идеја. Тој ќе ѝ организира состанок на Сара, што можеби ќе донесе голем пресврт во неговиот живот…

Price: 430 ден

5 in stock

Compare
Sold By БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Сè што сакам за Божик

Categories: , ,
SKU: 978-608-253-206-6

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Сè што сакам за Божик”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in