Сè што син ми треба да знае за светот

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Saker min son behöver veta om världen | Бр. на страни: 192 | Димензии: 13×20 | Корица: /

Пред себе имаме длабоко проникливо обраќање од првите борбени редови на едно од најзастрашувачките животни искуства на секој маж: татковството. Бакман ни дава интимен увид во односот меѓу татковците и синовите. Проникнувајќи длабоко во сопственото искуство и обраќајќи се директно на своето дете, Бакман ги разгледува перспективата и алатките што ќе му бидат потребни на неговиот син за да се снајде во светот. Делумно мемоари, а делумно љубовни писма, оваа книга претставува прирачник за големите, но и малите животни лекции, подеднакво важни како и првите. Од тоа како да се излезе накрај со љубовта до тоа како да се монтира парче мебел од ИКЕА. И нешто уште поважно – зошто таткото понекогаш ќе му ја стега дланката малку поцврсто од обично. Ова е Бакман каков што досега не сте го виделе – интимен, ранлив и храбар. Оваа книга, пред сè, претставува омаж на љубовта меѓу родителот и детето.

Цена: 300 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Сè што син ми треба да знае за светот

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-440-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сè што син ми треба да знае за светот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in