Седумте сестри : приказната на Маја

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: The seven sisters | Бр. на страни: 576 | Димензии: 21 | Корица: мека

Ова е првиот дел од серијалот за СЕДУМТЕ СЕСТРИ. Маја д*Аплиез и нејзините пет сестри се собираат во домот од нивното детство на бреговите на Женевското езеро откако им е дојавено за смртта на нивниот татко , милијардерот Тате Солт. Тој ги посвоил сите керќи уште додека биле бебиња и сега на секоја ѝ оставил во наследство загадочна трага што води до нивното вистинско потекло. Маја, потрагата ја води во Бразил, каде ги составува делчињата од својата животна приказна.

Цена: 650 ден 540 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Седумте сестри : приказната на Маја

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0577-6 Ознака

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Седумте сестри : приказната на Маја”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in