Сеќавањето на Шекспир

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 74 | Димензии: 180x110 | Корица: /

Збирката Сеќавањето на Шекспир ги содржи последните четири раскази на Борхес, претставува резиме на целиот негов прозен опус. Во нив ги пронаоѓаме симболите, темите и опсесиите на писателот познати од претходните негови раскази: смртта, сеќавањето на минатото, бесконечноста, магичниот збор, розата, тигарот… Борхес пишува свој сопствен тестамент, а ликовите кои ги креира, создаваат автопортрет на стариот мајстор од Буенос Аирес.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 150 ден 128 ден

14 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Сеќавањето на Шекспир

Категорија:
ИСБН: 978-608-4718-47-5

1 оценка за Сеќавањето на Шекспир

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in