Секое утро патот до дома е сѐ подолг и подолг

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Och varje morgon blir vägen hem längre och längre | Бр. на страни: 94 | Димензии: 13x20 | Корица: /

Приказна за спомените, за менливоста на животот и за разделбите. Љубовно писмо и бавно збогување на еден човек со неговиот внук, на еден татко со неговиот син. Дедото и Ноа седат на клупа до која цветаат зумбули. И покрај големата разлика во возраста, тие можат да разговараат буквално за сè. За животот, за математиката, за училиштето, за мечките, за најважните и најневажните работи на светот. Дедото се обидува да се сети како се вљубил во бабата на Ноа и како ја изгубил. Сè уште ја памети, но што ќе се случи кога веќе нема да се сеќава ниту на нејзиниот лик? Како што само тој умее, Бакман ни дава трогателен приказ на борбата на дедото да ги сочува своите најдраги спомени среде океанот на универзумот. Оваа книга е искрено толкување на стравот и љубовта, но и потсетник дека најголемото богатство се секојдневните мали ситни радости. И оние со кои ги споделуваме.

Цена: 250 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Секое утро патот до дома е сѐ подолг и подолг

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-381-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Секое утро патот до дома е сѐ подолг и подолг”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in