Сексуална теорија

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2006
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 160 | Димензии: 125X200 | Корица: мека

Како се развил половиот нагон на човекот? Кога и како дошло до сексуални изопачености? Каква е перверзијата на половиот орган? Дали сите ние не сме по малку инвертирани? Фетишизам, садизам и мазохизам ‡ каде лежи коренот на перверзиите? Инфантилна сексуалност. Преобразбите на пубертетот. Проблеми на сексуалната возбуда. Тоа е главната теорија на Фројд бидејќи тој сексуалниот мотив го става на врвот на пирамидата на мотивите за формирањето и развојот на човековата личност.

Цена: 150 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Сексуална теорија

Категорија:
ИСБН: 9789989920875

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сексуална теорија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in