Сексуалниот живот на луѓето

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 112 | Димензии: 125X200 | Корица: /

Се чини дека ние, луѓето, најмалку знаеме токму за оние работи од кои најмногу зависи правилниот развој на нашата личност, сопствената реализација и нашата животна среќа. Како што ќе забележи Фројд „Сексуалното е непристојното, она за што не смее да се зборува“. Уште понепристојни за дискусија се инфантилната сексуалност и настраните видови на сексуало задоволување. Да се ослободиме од лажната скромност и невиност и да почнеме да ги истражуваме работите и да се соочиме со нив! Само така ќе уживаме во животот!

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Сексуалниот живот на луѓето

Категорија:
ИСБН: 9786082010205

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сексуалниот живот на луѓето”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in