Семејната среќа

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: // | Бр. на страни: 124 | Димензии: 21 | Корица: мека

„Семејната среќа“ е иронично насловениот роман на Толстој за една млада седумнаесетгодишна девојка која ќе се омажи за многу постар маж. Откако ќе открие дека нејзината наивна претстава за бракот не ја подготвила соодветно за сложеноста на нејзиниот нов живот, Маша станува плен на претенциозната површност на општеството во Санкт Петербург. Исклучително реалистичен психолошки портрет на емоционалната еволуција на младата жена, „Семејната среќа“ нѐ учи дека чувствата и идеите имаат свој животен циклус. Тие не траат вечно и луѓето треба да научат да се справат со тоа.

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Семејната среќа

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-424-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Семејната среќа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in