Сендмен

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Sandmannen | Бр. на страни: 497 | Димензии: 21 см | Корица: /

Книгата Сендмен преставува уште едно прекрасно дело од перото на овој познато скандинавско дуо кое пишува под псевдонимот Лаш Кеплер. Во овој најнов психолошки трилер ќе го запознаете Микаел Колер - Фрост, момче кое една студена зимска ноќ е пронајдено како талка по железнички мост во Стокхолм во состојба на доживеан шок и крвавејќи од раката постојано зборувајќи за својата сестра и за мистериозниот човек по име Сендмен.Но, се* би било во ред доколку не се знае дека Микаел исчезнал пред 13 години,и официјално прогласен за мртов шест години подоцна.Тој и неговата помала сестра Фелисија се сметало дека се удавени иако нивните тела никогаш не биле пронајдени. Инспекторот Јона Лина е меѓу ретките кои сметаат дека децата се жртви на озлогласениот сериски убиец во Шведска, Јурек Валтер, кој моментално е во затвор, во специјално обезбедениот психијатриски оддел.Започнува истрага за пронаоѓање на Фелисија, за која се смета дека можеби е се уште жива бидејќи е многу очигледно дека во случајов постои соучесник и треба да се проникне во садистичкиот ум на злосторникот за да се придобие неговата доверба.Но, не е се* така лесно...

Цена: 490 ден 390 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Сендмен

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0820-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сендмен”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in