Сенки

Издавач: Манаки филм | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: Shadows | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0 | Корица: мека

ПОНЕКОГАШ МРТВИТЕ ЗБОРУВААТ ПОГЛАСНО ОД ЖИВИТЕ
Копродукција: Македонија-Германија-Италија-Бугарија-Шпанија
Сценарио и режија: Милчо Манчевски
Улоги: Борче Начев, Весна Станојевска, Сабина Ајрула – Тозија, Салаетин Билал, Ратка Радмановиќ, Филарета Атанасова, Диме Илиев и Владимир Јачев
Времетраење: 124 минути
ФЕСТИВАЛИ: Меѓународен филмски фестивал Торонто 2008
Посебни додатоци: Избор на сцени, Како се калеше Сенки (документарен филм за снимањето), Музички спотови од филмот (Еден бакнеж – Нина Спирова, Jungle Shadow – Кирил)
Титлувано: македонски, англиски, албански
SHADOWS
SOMETIMES THE DEAD SPEAK
LOUDER THAN THE LIVING
Written and directed by: MILCHO MANCHEVSKI
Starring: BORCE NACEV, VESNA STOJANOVSKA, SABINA AJRULA-TOZIJA, SALAETIN BILAL, RATKA RADMANOVIC, FILARETA ATANASOVA, DIME ILIEV and VLADIMIR JACEV
Running time: 124’
If we were to choose one man who’s got everything going for him, then Lazar Petkov would be an excellent choice. He’s young, good-looking, has a beautiful wife, lovely little boy, great house and a good job as a hospital physician. In fact, everyone calls him: Lucky”. Nothing’s missing – except maybe Lucky himself. When Lucky is involved in a disastrous car crash and mysteriously saved from a sure death, his life begins to change…
EXTRAS – in the Shadows (The-Making-of Documentary) – Music Video from the Soundtrack (One Kiss-Nina Spirova, Jungle Shadow-Kiril) – New DVD Transfer – New Video Mastering
Рангирано 3.67 од 5 според 3 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 500 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Сенки

Категорија:
ИСБН: MF003

3 оценки за Сенки

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  в в (верификуван корисник)

 3. Rated 1 out of 5

  miroslav.rudic@gmail.com

  ввв

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in