Сервисот за чај арлекин

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 160 | Димензии: 125X200 | Корица: /

Непроценливо богатство за колекционерите и обожавателите, Сервисот за чај арлекин опфаќа осум брилијантни приказни кои долго време не биле објавени. Во сите нив се откриваат темната страна на човечката природа и мистериите до кои таа доведува. Во Мистеријата на шпанскиот ковчег, чиј главен јунак е Херкул Поаро, легендарниот детектив ги осветлува психолошките загатки што го мотивираат убиецот... Јунакињата на приказната На работ е присилена да одлучи дали да го следи своето срце или својата совест...А во приказната Сервисот за чај арлекин господинот Харли Квин, другиот прочуен детектив на Агата Кристи, му помага на еден човек да ги спаси своите пријатели од алчните раце на убиецот.Исклучителна збирка возбудливи приказни кои ќе ви го кренат адреналинот и ќе ве натераат да се почувствувате како вистински детективи.
Рангирано 4 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Сервисот за чај арлекин

Категорија:
ИСБН: 9786082010991

1 оценка за Сервисот за чај арлекин

  1. Rated 4 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in