Сервисот за чај арлекин

Publisher: Ѓурѓа | Language: Македонски | Year: 2010
Original title: / | Num. of pages: 160 | Dimensions: 125X200 | Cover: /

Непроценливо богатство за колекционерите и обожавателите, Сервисот за чај арлекин опфаќа осум брилијантни приказни кои долго време не биле објавени. Во сите нив се откриваат темната страна на човечката природа и мистериите до кои таа доведува. Во Мистеријата на шпанскиот ковчег, чиј главен јунак е Херкул Поаро, легендарниот детектив ги осветлува психолошките загатки што го мотивираат убиецот... Јунакињата на приказната На работ е присилена да одлучи дали да го следи своето срце или својата совест...А во приказната Сервисот за чај арлекин господинот Харли Квин, другиот прочуен детектив на Агата Кристи, му помага на еден човек да ги спаси своите пријатели од алчните раце на убиецот.Исклучителна збирка возбудливи приказни кои ќе ви го кренат адреналинот и ќе ве натераат да се почувствувате како вистински детективи.
Rated 4 out of 5 based on 4 customer ratings
(1 customer review)

Price: 200 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Ѓурѓа

Report an abuse for product Сервисот за чај арлекин

Category:
SKU: 9786082010991

1 review for Сервисот за чај арлекин

  1. Rated 4 out of 5

    Anonymous (verified owner)

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in