Сестрата на сонцето : приказната на Електра

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: The sun sister : Electra's story | Бр. на страни: 746 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Електра - најубавата, најбурната и најчуствителната од сестрите Д*Аплиез, изгледа како жена која има се*, слава, богатство, убавина! Но, после веста за смртта на Тате Солт, нејзината ментална состојба се влошува и таа бара утеха во алкохолот и дрогата. Додека сите околу неа се загрижени за нејзиното здравје, Електра добива писмо од непозната личност која тврди дека е нејзина баба...

Цена: 650 ден 550 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Сестрата на сонцето : приказната на Електра

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0792-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сестрата на сонцето : приказната на Електра”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in