Сестрата создадена од бура

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: The storm sister | Бр. на страни: 592 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Втора книга од серијалот за СЕДУМТЕ СЕСТРИ. Али Д*Аплиез се подготвува за натпревар во една од најопасните трки на јахти во светот. И, тогаш дознава за мистериозната смрт на нејзиниот татко – посвоител. Бидејќи животот ѝ се превртува наопаку, таа решава да ја напушти морската шир и, следејќи ја трагата што ѝ ја оставил татко ѝ да отпатува во ледените предели на Норвешка со цел да ја открие мистеријата на своето потекло.

Цена: 590 ден 550 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Сестрата создадена од бура

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0589-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сестрата создадена од бура”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in