Сета среќа што ја заслужуваш

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: All the happiness you deserve | Бр. на страни: 378 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Овој блескав дебитантски роман го следи својот наратор од Средниот Запад, од детството до староста, додека ги испитува допирните точки и транзициите кои го дефинираат животот. Раскажано во 78 вињети, по една за секоја картичка во шпилот Тарот карти, патувањето го одвлекува Скоти низ клучните искуства што се заеднички за толку многу американски мажи: детство во средната класа, колеџ, брак, татковство, преселби низ земјата, успех и потфрлање во бизнисот, и стареење. Но приказната за секој обичен живот содржи добар дел извонредни моменти. Од необјаснетото исчезнување на неговата мајка, до предвремената смрт на неговата сестра, и предлогот за брак одолговлекуван од сообраќајниот метеж, животот на Скоти не се разликува. Мајкл Пиафски „напиша брилијантна книга која служи како предупредувачка приказна за секој над 30 години кој се чувствува сигурен за неговата или нејзината иднина“ (Форворлд ривјус).

Цена: 270 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Сета среќа што ја заслужуваш

Категорија:
ИСБН: 978-608-208-595-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сета среќа што ја заслужуваш”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in