Settlers of Catan

Автор: /
Издавач: / | Јазик: / | Година: 0
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0 | Корица: /

Во Settlers of Catan, играчите се обидуваат да бидат доминантна сила на островот Катан, преку градење населби, градови и патишта. На почеток на секој круг, коцките ја одредуваат продукцијата на ресурси, кои се користат од страна на играчите во развојот на сопствените колонии, преку што пак, се добиваат и поените. 10 вакви поени значат победа за оној кој ќе ги достигне.

 Settlers of Catan е повеќе пати наградувана и е една од најпопуларните игри во поновата историја, поради нејзината неверојатна способност да биде компактна и со потребите на гејмерите, но и на не-гејмерите.

Основната игра има доживеано многу реизданија и повеќе продолжетоци.

 

 Автор: Klaus Teuber

Производител: Mayfair

Играчи: 3-4

Времетраење: 90 минути

Возраст: 10+

Цена: 2490 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Гоблин

Report an abuse for product Settlers of Catan

Категорија:
ИСБН: DI13

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Settlers of Catan”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in