Сфинга на гневот (тврда корица)

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 304 | Димензии: 13×20 | Корица: /

Кога уредникот на издавачката куќа „Веда“ дознава дека еден познат писател е пријавен како исчезнат, тргнува да ја открие вистината. Потрагата во која ризикува сè ќе го соочи со загатки во кои се испреплетени историјата, митологијата, психологијата и општествените случувања. Лазар смета дека ако ги дешифрира тајните пораки што ги открива, ќе ја оствари одамна посакуваната цел: да се добере до необјавениот ракопис на исчезнатиот писател. Движејќи се меѓу границите на мистеријата и книжевниот трилер, Жарко Кујунџиски (Spectator, Америка) создава интригантен и вешто смислен роман, жанровски и стилски палимпсест, со кој пристапува во досега неистражени предели на нашата проза. Сега достапен и како колекционерско издание со тврда корица.

Цена: 400 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Сфинга на гневот (тврда корица)

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-422-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сфинга на гневот (тврда корица)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in