Шашардадија

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 0
Оригинален наслов: Шашардадија | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Си била една кралица по име Шушушушбедија. Мирна женичка која по цел ден си везела гоблени, пиела кафе и воздивнувала.Нејзиниот маж, кралот Шушушушушубе, од такт го вадел тие воздишки , и еднаш, по двассет и пет го дини во брак, не можел да се воздржи, а да нe ја заpраша...

Цена: 50 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Шашардадија

Категорија:
ИСБН: 989PD2229100324

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Шашардадија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in