Шепкачот

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The whisper man | Бр. на страни: 385 | Димензии: 21 | Корица: мека

По ненадејната смрт на неговата млада жена, Том Кенеди смета дека она што може да им помогне нему и на неговото мало синче да си дојдат на себе е нов почеток. Нов град, нова куќа. Федербенк. Но градот што го одбираат има мрачно минато. Пред дваесет години, во тој град, сериски убиец киднапирал и убил пет деца. Убиецот Френк Картер го добил прекарот „Шепкачот“ затоа што ги намамувал жртвите така што им шепотел под прозорците ноќе. И баш кога Том и Џејк се сместуваат во нивната нова куќа, повторно исчезнува мало дете. Неговото исчезнување страшно потсетува на случаите на Френк Картер, па иако тој е во затвор, почнуваат да се шират гласини дека е можно да има соучесник. Детективите Аманда Бек и Пит Вилис мора да го најдат момчето, па макар и по цена Пит да влезе во затворот за да се соочи со својот стар непријател: Шепкачот. И тогаш Џејк почнува да се однесува чудно. Слуша шепотење под својот прозорец ноќе…

Цена: 450 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Шепкачот

Категорија:
ИСБН: 978-608-260-030-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Шепкачот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in