Шепнувачот

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: The whisperer | Бр. на страни: 597 | Димензии: 21 cm | Корица: мека

Исчезнуваат пет девојчиња на возраст од осум до тринаесет години. Во меѓувреме пронајдено е местото на кое можеби се закопани, а го пронаоѓаат две момчиња со нивното куче сосем случајно. Но тоа не се нивните тела, сè што пронаоѓаат се неколку леви раце закопани во круг, поточно шест леви раце, а пет девојчиња се пријавени како исчезнати. Некаде уште едно девојче е киднапирано но сè уште не е пријавено како исчезнато.
Рангирано 4.85 од 5 според 13 рејтинзите на корисниците
(13 оценки на корисници)

Цена: 650 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Шепнувачот

Категорија:
ИСБН: 608100151-2

13 оценки за Шепнувачот

 1. Rated 5 out of 5

  Елена Иванова (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Podobar triler ne sum procitala a neznam ni dali nekogas ke procitam.

 3. Rated 5 out of 5

  Трајче Витанов (верификуван корисник)

 4. Rated 3 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Зошто е употребен зборот мимички наместо девојчиња, ептен ми ги боди очите, моментално ја читам книгата и навистина е добар трилер.

 5. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  silvana ristevska (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  Марјана Георгиевска (верификуван корисник)

 9. Rated 5 out of 5

  Марјана Георгиевска (верификуван корисник)

 10. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 11. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Najdobra kniga na Karizi! 😀

 12. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 13. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Knigata e super no prevodot e katastrofa ne znam koj ja odobril taka sramota za prekrasnata kniga

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in