Што ќе кажат другите?

Издавач: Паблишер | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Што ќе кажат другите? | Бр. на страни: 187 | Димензии: 20 | Корица: тврда

Животот не е бесцелна битка за комплетно игнорирање на туѓите мислења, туку е процес на формирање круг составен од луѓе, верувања и мислења кои не се само важни туку се и нужни за нашиот личен успех.

Барањето одобрување од другите и грижата што мислат тие за нас е нешто сосем нормално, бидејќи е дел од човековата природа. Но тоа не значи дека секој од нас, во одреден момент во животот, не се обидел да го пронајде одговорот на најтешкото животно прашање – како да не се грижам што ќе мислат другите за мене?

Одговорот е во кругот! Но кругот не е секогаш совршено затворен. Понекогаш спротивните верувања го разнишуваат. Меѓутоа ако е доволно силен, кругот ќе те направи имун на туѓите влијанија, и само тогаш ќе можеш да ги надминеш препреките. Само човек што се наоѓа во вистинскиот круг, кој е опкружен со вистински луѓе – може да направи чуда.

Цена: 250 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Што ќе кажат другите?

Категории: ,
ИСБН: 9786084892816

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Што ќе кажат другите?”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in