Што направи?!

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: What you did | Бр. на страни: 270 | Димензии: 21 | Корица: /

Требаше да биде совршено повторно обединување: шест пријатели од средно заедно по дваесет години. Домаќинката Али има живот каков што посакувала отсекогаш, кариера со која може да се гордее и прекрасно семејство со нејзиното момче од средно, сега сопруг. Но, таа вечер нејзината најдобра пријателка искажува шокантно обвинение по кое ништо нема да биде исто. Кога Карен влегува од градината, крвава и повредена, тврди дека била нападната од сопругот на Али, Мајк. Али мора да одлучи веднаш: кому да му верува? На нејзиниот преплашен сопруг или на најдобрата пријателка? Мајк раскажува сосем поинаква верзија на настаните, Али знае дека еден од нив лаже – но кој? И зошто? Хаосот што го зафаќа нејзиниот живот ја принудува да ги преиспита златните години што групата ги поминала заедно. Али сфаќа дека има и помрачни сеќавања. Сеќавања што лежат закопани со децении. Сеќавања за кои некој би убил за да ги заштити.

Цена: 390 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Што направи?!

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-769-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Што направи?!”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in