Што (не) е љубов

Издавач: Антолог | Јазик: македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Šta (ni) je ljubav | Бр. на страни: 286 | Димензии: 13x20 | Корица: мека

За љубовта не треба дефиниција, љубовта е дефиниција. Ана Бучевиќ Кога се обидуваме да ја дефинираме љубовта, вибрациски се оддалечуваме од неа. Љубовта не се опишува, љубовта се чувствува. И љубовта се живее. Ако веќе сакаме да ја дефинираме, таа дефиниција нека биде опишана со емоции – љубов е чувството кога ќе стигнеш дома... За љубовта не треба дефиниција, но за сето она околу неа и за она што се однесува на неа треба. Токму поради недефинирањето на животните сегменти во кои се изразува љубовта, доаѓа до тоа луѓето сешто да нарекуваат љубов. Со оваа книга сакам да ви помогнам да дојдете до сопствените дефиниции поврзани со љубовта. Да се живее животот значи да се живее она што навистина сме. Љубовта...

Цена: 650 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Што (не) е љубов

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-235-9

Questions and Answers

You are not logged in