Што посакуваат жените

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Šta žene žele | Бр. на страни: 177 | Димензии: 20 | Корица: /

Книгата „Што посакуваат жените“ настана како одговор на бројните писма во коишто читателките со децении ми се исповедаа и бараа одговори на прашањата за љубовта, страста, бракот, сексот, среќата и сето она што се премолчува. Ми се исповедаа зашто знаеја дека за мене нема забранети теми... По седум години образование ги пронајдов одговорите на прашањата за смислата на оваа вечна љубовна игра помеѓу мажот и жената, а пронајдов и сознанија сосем спротивни на оние за коишто нѐ учеа... Наоружана со нови искуства и техники, одново во сите тие писма се соочив со истите вечни прашања и дилеми, но сега не само како жена којашто ги рушеше табуата и го кажуваше она што другите не смееја туку и професионално, како сертифициран терапевт, којшто без цензура дава нови одговори на прашањето што навистина посакуваат жените.

Цена: 360 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Што посакуваат жените

Категории: ,
ИСБН: 978-608-228-439-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Што посакуваат жените”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in