Шума на спомените (тврд повез)

Автор: Сем Лојд
Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: The memory wood | Бр. на страни: 350 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Застрашувачки трилер за грабната девојка, момче кое може да ја спаси и фаталната игра на измама и предавство што тие ја играат.

Илајџа живее во Шумата на спомените откако знае за себе. Тоа е единствениот дом што тој некогаш го имал. Елиса тукушто пристигнува. Tаа би сторила сѐ што може само за да побегне.

Кога Илајџа налетува на тринаесетгодишната Елиса во шумата каде што нејзиниот киднапер ја крие, тој одбива да ја извести полицијата. Илајџа немал вистински пријател никогаш во неговите дванаесет години. Затоа, тој не сака Елиса да си замине.

И не само тоа. Илајџа знае како може да заврши сето ова. На крајот на краиштата, Елиса не е првата девојка што ја има најдено во Шумата на спомените.

Како што однесувањето на нејзиниот киднапер станува сѐ понепредвидливо, така Елиса сфаќа дека дружбата со чудниот, осамен Илајџа е нејзината единствена надеж за преживување. Нивната игра ќе ги одреди и нивните судбини, и ќе одлучи дали некој од нив некогаш ќе ја напушти Шумата на спомените.

,,Но ако ти штотуку пристигна, тогаш зошто би сакала да си заминеш?“

Цена: 590 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Шума на спомените (тврд повез)

Категорија:
ИСБН: 978-608-260-089-5-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Шума на спомените (тврд повез)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in