Шумска олимпијада

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Шумска олимпијада | Бр. на страни: 16 | Димензии: 22 см, | Корица: /

Сликовницата е наменета за децата од предучилишна и рана училишна возраст. Низ прекрасни хумористични илустрации од кои детето чита и ја развива фантазијата, преку римувани стихови што ја отсликуваат приказната за натпреварот (олимпијадата) на животните, низ едукативниот карактер како водечка нота во содржината на истата, детето учи за животните, за нивните места и предели на живеење. Истовремено ги препознава сите животни што ги знае,и ги се запознава со нови. Отпечатена е на квалитетна еколошка хартија, која лесно се превиткува, не се кине лесно, нема остри рабови, издржлива е на подолготрајна употреба.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 110 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Шумска олимпијада

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-11-7

1 оценка за Шумска олимпијада

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in