Шушулеменко

Издавач: Константин Дораковски | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Шушулеменко ; Новиот ракопис на Птоломеј ; Додека сонцето изгрее на запад : драми | Бр. на страни: 207 | Димензии: 20 | Корица: мека

Шушулеменко претставува фарсична игра за феноменот на моќта, власта и владеењето.

Цена: 100 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Шушулеменко

Категорија:
ИСБН: 978-608-245-177-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Шушулеменко”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in