Сигнали и системи

Издавач: Датапонс | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Signals and systems, 2nd ed. | Бр. на страни: 984 | Димензии: 168х230 | Корица: /

Оваа книга е наменета за студенти на додипломски студии по сигнали и системи. Ова сеопфатно истражување на сигнали и системи паралелно развива концепти / методи со континуирано време и дискретно време - истакнувајќи ги сличностите и разликите - и се одликува со воведни третмани за примената на овие основни методи во области како што се филтрирање, комуникација, земање примероци, дискретно-време обработка на сигнали со континуирано време и повратни информации. Релативно интегриран, текстот не претпоставува претходно искуство на студентот со системска анализа, конволуција, Фуриеова анализа или Лаплас и z-трансформации.

Цена: 2221 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач ДАТАПОНС

Report an abuse for product Сигнали и системи

Категории: , ,
ИСБН: 9786082220802

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сигнали и системи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in