Сигурен ризик

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 336 | Димензии: 13×20 | Корица: /

Две години по своето враќање од Виена, полицискиот инспектор Виктор Николов живее мирен живот во Скопје и сè повеќе се зближува со својата деветгодишна ќерка, Теона. Мирната есенска идила е нарушена едно септемвриско утро кога телото на дваесет и деветгодишната новинарка Драгана Несторовска е пронајдено во багажникот од нејзиниот автомобил. Причината за смртта е недостиг на воздух, како резултат на давење. Виктор е под притисок што побргу да го разреши случајот додека на површина излегуваат сомнителни детали од минатото на новинарката, како и одреден број на осомничени што би можеле да имаат мотив за нејзиното убиство. Меѓу нив се и наркоманот од непосредното соседство, нејзината најдобра пријателка и повремена љубовница, но и кандидатот за претседател на претстојните претседателски избори…

Цена: 350 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Сигурен ризик

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-459-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сигурен ризик”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in