Силјан штркот

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Силјан штркот | Бр. на страни: 88 | Димензии: 20 | Корица: тврда

Во село Мало Коњари имаше еден чоек многу чесен и кроток, на име Божин. Тој имаше само еден син на име Силјан; имаше Божин и една ќерка. Силјан беше многу гален и од татка и од мајка, чунки од многу синои Божиноj само Силјан беше останал жив, та од тоа беше гален многу и беше го ожениле уште на шеснаесет години и на седумнаесетте години му се роди на Силјана едно дете машко, му го викаа Велко.

Цена: 150 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Силјан штркот

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-147-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Силјан штркот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in