Симон де Бовоар : создавањето на една интелектуалка

Издавач: Нампрес | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Симон де Бовоар : создавањето на една интелектуалка Муа, Торил | Бр. на страни: 350 | Димензии: Б4 | Корица: /

Симон де Бовоар : создавањето на една интелектуалка Муа, Торил Симон де Бовоар - Книгата Создавањето на една интелектуалка покажува како Симон де Бовоар станува водечки феминистички мислител и симбол на интелекту- алка на дваесеттиот век. Спојувајќи биографија и литературна критика, феминистичка теорија и историска и општествена анализа, оваа книга нуди целосно оригинална анализа на образованието на Бовоар и формирањето на една интелектуалка.

Цена: 800 ден 400 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product Симон де Бовоар : создавањето на една интелектуалка

Категорија:
ИСБН: ISBN - 978-608-251-096-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Симон де Бовоар : создавањето на една интелектуалка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in