Симпозиумска еротологија

Автор: КСЕНОФОН
Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 180 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Симпозиум е филозофски текст на прославениот старогрчки мислител Платон, кој датира од периодот 385-380 година п.н.е. Делото во себе содржи размислувања и теории за генезата (потеклото), целите и намерите, како и природата на љубовта. Токму оттука потекнува прославениот метафора „Платонска љубов“ која симболизира силна и безуслвна привзаност кон саканата личност

Цена: 100 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Симпозиумска еротологија

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-568-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Симпозиумска еротологија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in