Сите деца на Луи

Издавач: СлавиКа либриС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Wszystkie dzieci Louisa | Бр. на страни: 242 | Димензии: 14x20,5 | Корица: мека

Да се добие дете понекогаш е долгоочекуван или неостварен сон. Дали медицината го нарушува природниот поредок или само им помага на луѓето да ја постигнат својата цел? Дали мајките што се решаваат на непознат донатор мислат на тоа дека детето некогаш може да го побара својот татко? Дали е донаторот татко? Дали секој може да биде донатор на сперма? Дали донираниот генетски материјал му дава право да ги побара своите „деца“? Колку деца може да има еден донатор? Дали децата од донатор имаат право да ги знаат своите биолошки корени? Дали се среќни децата од донатори? Дали се среќни нивните „родители“? Сите овие и уште многу други прашања и теми за размислување ги отвора авторот на оваа книжевна репортажа од Холандија, која отсликува факти, реални личности и вистински настани, афери и скандали поврзани со процесот на вештачкото оплодување.

Цена: 450 ден 350 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач SlaviKa.libriS

Report an abuse for product Сите деца на Луи

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-66375-3-8

Questions and Answers

You are not logged in