Сите мажи ја сакаат Лиа

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Сите мажи ја сакаат Лиа | Бр. на страни: 206 | Димензии: 20 | Корица: мека

Ова е твоја борба и ти мора да победиш. Никој не може да ти помогне. Уморен си од слушање туѓи приказни, сакаш своја приказна. Пропаднат во сопствената црна дупка, забораваш како изгледа светлината. Твојот часовник стои, како да си претворен во лед. А сакаш цветови. Сакаш бои. Сакаш шаренило. Не ти останува ништо друго, освен да создадеш свој свет. Насликај го. Насликај и цветови. Направи го шарен твојот свет. Тогаш, испружи се врз цветовите и помирисај ги. Длабоко земи воздух и набљдудувај. Некогаш треба да бидеш набљудувач на сопствениот живот, за да сфатиш дека само тоа и си бил цело време. А, потоа ќе се засрамиш и засекогаш ќе се измениш.

Цена: 350 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Сите мажи ја сакаат Лиа

Категории: ,
ИСБН: 978-608-262-016-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сите мажи ја сакаат Лиа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in