Сите твои совршености

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: All your perfects | Бр. на страни: 310 | Димензии: / | Корица: мека

Колин Хувер се надминува себеси со моќна приказна за еден разнишан брак и едно старо, речиси заборавено ветување што би можело да го спаси. На совршената љубов на Квин и Грахам ѝ се заканува нивниот несовршен брак. Спомените, грешките и тајните што се трупале низ годините сега ги влечат на различни страни и уште повеќе ја зголемуваат дистанцата меѓу нив. Единственото нешто што би можело да ги спаси е токму онаа работа што ги има донесено до работ на пропаста. „Сите твои совршености“ е срцепарателна, емотивна и моќна приказна за пар чија потенцијална иднина се држи на шарките на ветувањата дадени во минатото. Додека без престан ги голтате страниците, ќе се прашувате: Може ли една силна љубов со совршен почеток да живее цел живот меѓу двајца несовршени луѓе? Ако ви се допадна нејзината „Ова завршува со нас“, тогаш сигурно ќе ве освои и нејзиното најново ремек-дело.

Цена: 400 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Сите твои совршености

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-011-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сите твои совршености”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in