Скала

Издавач: Издавачка куќа Муза | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Драбина | Бр. на страни: 235 | Димензии: 13X20 | Корица: /

Украинецот Анатолиј успева да си купи куќа во Шпанија, куќа „со потенцијал“, која во моментот на купувањето не е по негов вкус, преполна е со гоблени и украси, останати од претходната, почината сопственичка, но по реновирањето треба да се претвори во куќа од мечтите. Сепак, избива војната во Украина и Анатолиј мора својата куќа да ја претвори во привремено (или трајно) засолниште за своите мајка, сестра, тетка, едноног чичко, како и за другарката на сестра му, кучето на тетка му и двете мачки на мајка му. Наместо да ужива во мирот на својата куќа, Анатолиј најпосле потпира скала на ѕидот за да се качува во својата спална со гоблени избегнувајќи ги бескрајните зајадливи коментари на бегалците.

Цена: 380 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Издавачка Куќа Муза

Report an abuse for product Скала

Категории: , , ,
ИСБН: 9786084906360

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Скала”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in