Скендербег

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 720 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Делото на Скендербег во одбраната на слободата на својот народ, на сите луѓе што живеат на територијата на која се воделе битките, неговата храброст во одбраната на христијанските вредности пред експанзијата на исламот имало далекосежни културни вредности. Тоа е голема заслуга на Марин Барлети. Токму Барлети со тоа што ја напишал биографијата за Скендербег, го спаси неговото дело од заборавот на времето и го втемели трајно во европската историја и културното творештво на многу европски народи.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 299 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Скендербег

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-540-5

1 оценка за Скендербег

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in