СКОКОТЛИВИ ПРИКАЗНИ

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 176 | Димензии: 125 х 200 mm | Корица: /

Низ единаесет живописни приказни, напишани лесно, течно и духовито, го гледаме
животот во Франција во првата половина на деветнаесеттиот век. Секој расказ е
целина за себе и носи одредена поука. Со оглед на тоа што основните теми се
љубов, сексуалност и односите помеѓу мажите и жените, оваа збирка е
занимлива за секого, без оглед на годините и искуството.

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product СКОКОТЛИВИ ПРИКАЗНИ

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-299-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “СКОКОТЛИВИ ПРИКАЗНИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in