Скопската тврдина Кале од праисторија до рана антика

Издавач: ПНВ Публикации | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 300 | Димензии: а4 | Корица: тврда

Книгата ги содржи комплетните истражувања на калето под раководство на проф. Д-р Драги Митревски, а се однесуваат на периодот од праисторија до раната антика.

Цена: 1500 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач ПНВ Публикации

Report an abuse for product Скопската тврдина Кале од праисторија до рана антика

Категорија:
ИСБН: 978-608-4641-55-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Скопската тврдина Кале од праисторија до рана антика”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in