Слетување на месечината

Издавач: Младинска книга | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: Слетување на месечината | Бр. на страни: 28 | Димензии: 29,5 х 29,5 | Корица: /

Приказната за слетувањето на Аполо-11 на Месечината во 1969 година личи на бајка што вдахнува за амбицијата, храброста и технолошката генијалност. Група визионери и пионери тргнаа на пат за да докажат дека човечкиот род може да надмине секакви пречки – дури може да отиде и надвор од Земјата, во вселената. Следи ја мисијата и придружи им се на астронаутите на нивното возбудливо патување во ова посебно потсетување по повод 40-годишнината од големата пресвртница во човечката историја

Цена: 1290 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Младинска книга

Report an abuse for product Слетување на месечината

Категорија:
ИСБН: 9786084500117

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Слетување на месечината”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in