Сликовница – Бои, мои и твои

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Сликовница - Бои, мои и твои | Бр. на страни: 12 | Димензии: 150х150 | Корица: /

Сликовницата „Бои, мои и твои“ е наменета за најмалите деца, за гледање, слушање и читање. За сè заедно, доколку децата веќе научиле, или за двете други нешта, доколку тие сè уште не научиле да читаат самите. „Бои, мои и твои“ подучува на осумте бои (зелена, црвена, портокалова, сина, жолта, виолетова, кафеава, розова) и на црната и белата поместени на крајот од „палетата“ на книгата, преку куси стихови-четиристишја, во кои токму конкретната боја е лирскиот херој. Едноставниот ликовен и поетски израз придонесуваат учењето, препознавањето и именувањето на боите да се совлада на игрив и забавен начин.

Цена: 199 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Сликовница – Бои, мои и твои

Категории: ,
ИСБН: 978-608-267-459-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сликовница – Бои, мои и твои”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in