Сложувалка – Македонија (61 парче)

Автор: //
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Сложувалка - Македонија (61 парче) | Бр. на страни: 0 | Димензии: 370x284 | Корица: /

Од ова едиција досега се излезени во печат шест различни наслови: Македонија со 61 парче за сложување, Домашни пријатели со 23 парчиња, Светот со 107 парчиња, Диносауруси со 85 парчиња, Сончев систем со 70 парчиња и Европа со 37 парчиња. Освен што овие сложувалки нудат можност вашето дете да развива моторика и логика, тие исто така нудат енциклопедиски информации за планетите, светот на диносаурусите и географски појмовник за сите држави во светот.

Цена: 270 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Сложувалка – Македонија (61 парче)

Категорија:
ИСБН: 978KK00621

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сложувалка – Македонија (61 парче)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in