Случајот Ванѓа

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Случаят Ванга | Бр. на страни: 170 | Димензии: 140x200 | Корица: /

За разлика од повеќето изданија посветени на Ванѓа, со сензационалистички и
журналистички призвук, оваа книга содржи мноштво биографски факти за про-
рочицата и пред сè е една лична историја за неа, видена од окото на писателот.
Авторот собирал спомени и приказни за неа кои се пренесувале од колено на ко-
лено. Освен текстови, посветени на Ванѓа, книгата многу раскажува и за времето
во кое живеела таа, за значајни личности и настани, за однесувањето на власта
и тајните служби, за научните експерименти, но и за некои феномени поврзани
со неа. Сето тоа придонесува најпознатата балканска пророчица да се доживее
и согледа од еден поинаков агол, кој фрла нова светлина на нејзиниот живот и
дело.

Цена: 210 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Случајот Ванѓа

Категорија:
ИСБН: 978-608-223-177-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Случајот Ванѓа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in